Magia prezentów

Dzieci z niepokojem i niecierpliwością czekają na przyjście Świętego Mikołaja do ich domów, prowadzonego przez magicznego renifera, aby dostarczyć prezent, który pokolorował ich ostatnie sny, który podsycił ich pragnienia i który został napisany w liście do Świętego Mikołaja przez jakiś czas , I tylko patrząc na nie mogliśmy zobaczyć, co rzadko robimy: dajmy dar i klasyczny świąteczny prezent tę podstawową wartość, która pozwoli nam się radować i radować.
Więc w tym roku najważniejszym pytaniem na naszej liście najbardziej pilnych rzeczy do zrobienia jest: co kupić na Boże Narodzenie? Prawie jak rytuał, który się powtarza, a czasem nas męczy i podkreśla. Wkrótce to pytanie zostaje zastąpione samą myślą o niekończących się kolejkach przy kasach każdego sklepu, tłumie i zamieszaniu w centrach naszych miast i wielkim strachu, że nie znajdziemy daru, którego szukamy tak szybko, jak to możliwe.
Wydaje się, że prawie poddajemy się świątecznym zakupom i prawie nigdy nie rozważamy (lub jeśli robimy to tylko powierzchownie), jak wiele prezentów jest dobre dla zdrowia, ponieważ statystycznie sprawia, że czujemy się lepiej. Oczywiście, być może ogromna większość z nas jest zatłoczona między witrynami sklepowymi i kokardkami, czasami przez zobowiązanie, czasem przez tradycję, i niestety tracimy magię wymiany i terapeutyczny efekt daru. Myśląc o tych, którzy go otrzymają, podróżując wcześniej do sklepów, wybór prezentu wydaje się służyć przezwyciężeniu stresu związanego z zakupami.
Czy są jakieś kryteria wyboru „właściwego prezentu”? Po pierwsze, wybór musi być dokonany w oparciu o znaczenie, które chcemy przekazać (uczucie, użyteczność, współudział), nawet jeśli wszyscy wiemy, że ogólnie rzecz biorąc, wybrane przez nas obiekty są wynikiem tego, jak myślimy, że odbiorca lubi. I tak okazuje się, że w prezencie zawsze wkładamy coś z siebie.
Ale bądź ostrożny, dobrze byłoby zawsze najpierw zadać sobie pytanie: czy tego właśnie chcę? Ponieważ jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, powinniśmy przestać. Dawanie tego, co lubimy i co chcielibyśmy otrzymać, jest powszechnym procesem psychologicznym, ale czasami niewłaściwym, ponieważ w końcu zaspokaja nasze potrzeby i nasze pragnienia. Bardziej właściwe byłoby więc myślenie o odbiorcy, jego upodobaniach, zwyczajach, charakterze itp., Lub w każdym razie zaakceptowanie porady od tych, którzy znają odbiorcę lepiej.
Co więcej, ustalenie liczby może być bardzo przydatne do dokonywania selekcji a priori, która może pomóc nam lepiej zorientować się w wyborze. I wreszcie, żeby napisać miłą kartkę z życzeniami, ponieważ czasami nawet niepożądany prezent nabiera uroku, jeśli towarzyszą mu słowa, które mogą stać się okazją do wzmocnienia i potwierdzenia emocjonalnego związku z osobą, która staje się jego odbiorca.
Być może już wybrałeś swoje prezenty, aby je przekazać lub dać sobie, być może te „wskazówki” docierają w momencie, kiedy jesteś pewien (być może) tego, co umieścić pod swoim drzewem, a ktoś nadal będzie ubierać się i potwierdzać klasyczną rolę późnego szukającego prezent w ostatniej chwili.
W każdym razie uważam, że znaczenie prezentu wykracza poza ekskluzywny okres świąteczny, aw każdym razie Boże Narodzenie będzie miało miejsce w przyszłym roku. A potem, no wiesz, przyjemność otwarcia każdego prezentu, odrzucenia tego kolorowego i często tajemniczego pakietu zmienia się w ponadczasową grę. Czy kiedykolwiek próbowałeś obserwować siebie w tej scenie?

Open Full Screen